Privaatsuspoliitika

Privaatsuspoliitika

Isikuandmete töötlemine

Vessar OÜ on võtnud endale kohustuse kaitsta klientide ja kasutajate privaatsust. Sellest lähtuvalt oleme koostanud käesolevad privaatsuspoliitika põhimõtted, mis käsitlevad kliendi andmete kogumist, kasutamist, avaldamist, edastamist ja talletamist. Meie tegevus internetis on kooskõlas kõigi asjakohaste tegevuste ja vastavate Euroopa Liidu õigusaktide ja Eesti Vabariigi seadustega.

Isikuandmete kogumine ja kasutamine

Isikuandmed on andmed, mida Vessar OÜ kogub üksikisikuga sõlmitud lepingu täitmisel või temaga ühenduse võtmiseks. Püsikliendi isikuandmete kogumine võib toimuda alljärgnevatel viisidel:

 • kontaktandmete (sh sinu nimi, isikukood, postiaadress, telefoninumber, e-posti aadress, eelistatud kontakteerumisviis) esitamisel meie veebisaidil või mujal (näit. kauplused)
 • veebisaidi kasutamisel kliendi kontoinfost või küpsiste (cookies) kaudu
 • ostu või tellimuse sooritamisel meie poes või e-poes isiku kontaktandmete või ostueelistusi puudutavate andmete talletamisel (Vessar OÜ )võib paluda teatud veebilehe aladel vabatahtlikult esitada isikuandmeid ja personaalset informatsiooni. Nõutavad isikuandmed võivad sisaldada nime, aadressi, postiindeksit, e-posti aadressi, telefoninumbrit ja teisi andmeid)
 • järelmaksutaotluse esitamisel
 • muude andmete kogumine

Kogume ka isikustamata andmeid – andmeid, mida ei saa otseselt ühe kindla isikuga siduda (sugu, vanus, keele eelistus, asukoht). Võime koguda ka andmeid üldistatud klienditegevuste kohta meie veebisaidil. Need andmed koondatakse ja neid kasutatakse selleks, et saaksime klientidele edastada kasulikumat teavet ja saaksime teada, millised veebisaidi, toodete ja teenuste osad on kõige huvipakkuvamad. Koondandmeid käsitletakse selles privaatsuspoliitikas isikustamata andmetena.

Kogutud isikuandmete kasutamine

Kogutud isikuandmete abil saame teavitada kliente Estgenic tooteuudistest, kampaaniatest ja tulevastest sündmustest. Klient, kes ei soovi olla meie uudiskirjaloendis või saada teavitusi teda huvitada võivatest toodetest, saab ennast adressaatide sihtrühmast igal ajal eemaldada. Kogutud isikuandmeid kasutame ka kauba kohaletoimetamiseks ning kliendi ees võetud kohustuste täitmiseks.

Kliendi paremaks teenindamiseks võib Vessar OÜ avaldada teavet üksikute kasutajate kohta kolmandale osapoolele, kes osutab Vessar OÜ -le teenuseid ning on lepinguga kohustunud hoidma jagatud teavet konfidentsiaalsena. Kolmandaks osapooleks on näiteks meie partner, kelle ülesanneteks on e-poes müüdavate kaupade transport või järelmaksu teenuse pakkumine.

Kaupmees hoiab kliendi isikuandmeid, mis on talle teatavaks saanud kasutajakonto registreerimise ja kasutamise käigus, saladuses ning avaldab neid kolmandatele osapooltele üksnes kliendi nõusolekul, v.a. kui andmete avaldamise kohustus või õigus tuleneb õigusaktidest. E-poe kasutaja nõustub sellega, et kaupmehel on õigus kliendile sobivate teenuste osutamiseks töödelda tema andmeid, sh edastada kliendi andmeid isikutele, kes on seotud kaupmehe poolt kliendile teenuse osutamisega.

Nimekiri volitatud töötlejatest:

Raamatupidamistoimingute tegemiseks

 1. Merit Aktiva

Tarnijad – tellimuste edastamiseks kliendini:

 1. DPD
 2. Itella
 3. Omniva

Maksevahendajad – tellimuste eest tasumiseks

 1. Swedbank
 2. SEB
 3. Luminor
 4. LHV
 5. Coop

Järelmaksupartnerid:

 1. Esto AS

Statistika kogumine – info kogumine e-poe kasutajakogemuse paremaks muutmise eesmärgil:

 1. Google Analytics
 2. Facebook

Kogutud isikuandmete muutmine

Kliendi tuvastamiseks ja temaga kontakteerumiseks kogutud isikuandmeid on võimalik näha, muuta ja täiendada meie veebisaidil „Minu info“ alas. E-maili (www.laserproff.ee  veebisaidi kasutajatunnuse) muutumisel palume meid sellest teavitada, kuna seda ei ole kliendil endal võimalik muuta.

Isikuandmete kaitse

Vessar OÜ  rakendab kõiki ettevaatusabinõusid (sh administratiivsed, tehnilised ja füüsilised meetmed) kliendi isikuandmete kaitsmiseks. Juurdepääs andmete muutmiseks ja töötlemiseks on ainult selleks volitatud isikutel.

Turvalisus

Kõiki Estgenic e-poe külastamise ja ostude sooritamise käigus teatavaks saanud kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Krüpteeritud andmesidekanal pankadega tagab ostu sooritaja isikuandmete ja pangarekvisiitide turvalisuse.

E-pood rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

Isikuandmete edastamine e-poe volitatud töötlejatele – isikuandmete töötlemine toimub e-poe ja volitatud töötlejatega sõlmitud lepingute alusel. Volitatud töötlejad on kohustatud tagama isikuandmete töötlemisel asjakohased kaitsemeetmed.

Privaatsuspoliitika tingimused ja muudatused

Meie veebisaiti kasutama asudes või püsikliendi avalduse täitmisel oled käesolevate põhimõtete ja tingimustega tutvunud ning nendega nõustunud. Jätame endale õiguse vajadusel privaatsuspoliitika üldtingimusi muuta, teavitades sellest kõiki püsikliente. Kõigi privaatsuspoliitika või andmetöötluse kohta tekkivate küsimuste või muredega palume võtta meiega ühendust aadressil info@laserproff.ee

Isikuandmetega tutvumine ja parandamine

E-poes salvestatud isikuandmetega saab tutvuda ja teha parandusi e-poe kontohalduses. Kui ost on sooritatud külalisena (ilma kasutajakontota), siis saab isikuandmete kohta päringu esitada üldmeilile.

Nõusoleku tagasivõtmine

Kui isikundmete töötlemine toimub kliendi nõusoleku alusel, siis on kliendil õigus nõusolek tagasi võtta e-poe kontohalduses.

Säilitamine

E-poe kliendikonto sulgemisel kustutatakse isikuandmed, va juhul kui selliseid andmeid on vaja säilitada raamatupidamise jaoks või tarbijavaidluste lahendamiseks.

Kui e-poes on ost sooritatud külalisene (ilma kasutajakontota), siis säilitatakse isikustatud ostuajalugu kolm aastat.

Maksetega ja tarbijavaidlustega seotud vaidluste korral säilitatakse isikuandmed kuni nõude täitmiseni või aegumistähtaja lõpuni (kolm aastat).

Raamatupidamise jaoks vajalikud isikuandmed säilitatakse seitse aastat.

Kustutamine

E-poodi salvestatud isikuandmed koos kasutajakontoga saab kustutada e-poe kontohalduses.

Muude isikuandmete kustutamise kohta saate päringu esitada andmete päringu e-postilt info@laserproff.ee . Andmete kustutamise taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning vajadusel täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

Küpsistepoliitika

Meie veebisait kasutab küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid, et pakkuda täielikumat ja tõhusamat lehekülastust.

Sirvides brauseris olevaid Estgenic veebisaite, mis lubavad küpsiseid vastu võtta, nõustute küpsiste ja muu sarnase tehnoloogia kasutamisega, mida on vaja nende dokumentide korrektseks vaatamiseks, nagu käesolevas dokumendis märgitud.

Teave küpsiste ja veebimajakate kohta

Küpsised on väikesed tekstifailid, mida veebisaidid brauseri või brauseri mällu brauseri ajal mällu salvestavad. Nagu enamik teisi veebisaite, kasutame neid küpsiseid, et mõista, kuidas kasutajad kasutavad meie teenuseid ja soovime parandada seda vastavalt.

Veebimajakas on väike pilt veebilehel või meililistis, mis võimaldab meil otsustada, kas olete tutvunud teatud sisu või e-kirjaga või mitte.

Hädatarvilikud küpsised.
Need küpsised on esmatähtsad selleks, et meie Sait toimiks ja Te saaksite sellel ringi liikuda ning selle võimalusi kasutada. Ilma nende esma tarvilike küpsisteta, ei pruugi me olla võimelised pakkuma kindlaid teenuseid ja võimalusi ning meie sait ei funktsioneeri nii sujuvalt nagu me sooviksime.

Jõudlusküpsised.
Jõudlusküpsised, mida vahel kutsutakse ka analüütilisteks küpsisteks, koguvad informatsiooni selle kohta, kuidas Te Saiti kasutate ja võimaldavad meil parandada lehekülje toimimist. Näiteks on jõudlusküpsised suutelised näitama meile seda, kuidas Te meie Saiti kasutate, ja parandama seda, kuidas Sait toimib. Näiteks näitavad jõudlusküpsised meile seda, millised on kõige enam külastatud leheküljed meie Saidil, millised on üldised Saidi kasutamise mustrid ja samuti on meil tänu küpsistele võimalik märgata võimalikke raskuseid, mis Teil Saidi kasutamisel esinevad ning näha seda, kas reklaam on efektiivne või mitte.

Sellel Saidil leiduvad jõudlusküpsised võivad sisaldada järgnevat:

Küpsis Kirjeldus Domeen

Kuidas Estgenicneid tehnoloogiaid kasutab?

Autentifitseerimine ja navigatsioon

Iga kord, kui logite sisse oma Laserproff kontole, luuakse seansiküpsis, mis võimaldab teil jääda sisse logida kõigil saidi lehtedel; need küpsised on ostuprotsessi haldamiseks hädavajalikud.

Isegi anonüümseid külastajaid jälgib seansiküpsis, mis võimaldab meil näiteks lugeda, mitu kasutajat külastas meie saiti, kui kaua nad jäid ja millistele lehtedele nad kõige enam meeldisid. See teave aitab meil meie veebisaiti pidevalt täiustada ja aja jooksul parandada lehe arengut, et saaksime rahuldada kasutajate ootusi.

Seansi küpsised ei kogu isikuandmeid ja need kustutatakse sirvimisseansi lõpus või brauseri sulgemisel.

Statistika ja teadusuuringud

Küpsised võimaldavad meil mõista, kuidas külastajad kasutavad meie teenuseid ja milliseid funktsioone või sisu kasutajad on eriti hinnatud. Näiteks küpsised võivad meile anda teavet selle kohta, kui palju kasutajaid on külastanud konkreetse toote lehel või milliseid märksõnu nad seal sinna jõudmiseks kasutasid.

Teatud teabe kogumiseks, näiteks navigatsiooni statistika jaoks kasutab meie veebisait Google Analyticsi. Google Analyticsi abil loodud küpsiste kohta lisateabe saamiseks lugege ametlikke dokumente siit.

Reklaam

Estgenic võib kasutada küpsiseid ja veebimajakaid, et hinnata näiteks kvaliteetset sisu pakkuvate reklaamide ja infolehtede toimivust ja efektiivsust.

Keelake või kustutage küpsised

Enamiku veebibrauserite seadeid saate muuta selleks, et küpsiseid enam ei aksepteeritaks või neid ei lubataks. Kuigi mõnede meie teenuste küpsised ei ole nõutavad, siis nende täieliku deaktiveerimise korral ei pruugi Estgenic veebisaidid korralikult töötada.

Samuti saate kustutada oma seadmesse juba salvestatud küpsised.

Lugege küpsiste haldamise juhiseid Internet Exploreris

Lugege Firefoxi küpsiste haldamise juhiseid

Lugege Google Chrome’i küpsiste haldamise juhiseid

Lugege Safari küpsiste haldamise juhiseid

Estgenic privaatsuspoliitika

 

Vaidluste lahendamine:

Isikuandmete töötlemisega seotud vaidluste lahendamine toimub klienditoe vahendusel info@laserproff.ee . Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee). Tarbijakaitse komisjonja ODR platvorm